Yüzümüzdeki mimik kaslarının aşırı hareketinin neden olduğu kırışıklıklar bizi olduğumuzdan daha yaşlı gösterir. Bunlardan fizyolojik olarak sadece mimik için kullanılan kaş arası, alın ve göz çevresindeki kasların çalışması Botox enjeksiyonu ile durdurulabilmektedir.Son yıllarda , burun  ucunu yukarıya kaldırma,ağız köşelerini yükseltme , burun kökü etrafındaki çizgilerin yok edilmesinde de kullanılmaya başlanmıştır.

Uygulama bir kaç dakika sürer, yapıldıktan sonra sosyal yaşamınıza rahatlıkla devam edebilirsiniz. Etkisi 2 ila 7 gün arasında tam olarak ortaya çıkmaktadır.

Etkisini 4 ile 6 ay arasında sürdürmektedir. Tekrarlamalarda kalıcılık süresi uzamaktadır. Bilinen kalıcı bir yan etkisi yoktur.

  Ayrıca Migren tedavisi amaçlı , kol altı, avuç içi ve ayak tabanı  aşırı terlemelerinin  tedavisinde  de başarıyla kullanılmaktadır.Etki süresi  ortalama 6 aydır.

  Deride gevşeme, sarkma söz konusu ise yüz kaslarını güçlendirici lifting aleti kullanılarak deri altı dokuları güçlendirilir.Haftada en az 2 seans şeklinde uygulanır.Toplam seans sayısı ihtiyaca göre değişir.

Mezo-lift: Derinin azalan tonusunu artıran, dolaşımını, beslenmesini sağlayan, güçlendiren maddeleri içeren serumlar, seanslar halinde yüz, boyun, dekolte,el sırtı bölgelerine enjekte edilir.

Devamını oku...

Cildimizin sağlık durumu hakkında gözle yapılan incelemeler yanında ölçülebilir parametrelerle de bilgi sahibi olunmaktadır.Temizlenmiş ve herhangi kozmetik madde uygulanmamış cilt, özel olarak geliştirilmiş cihazlarla incelenmektedir.

Cildin elastisitesi, yağı, nemi ve pH değeri çeşitli noktalardan ölçülmektedir. Bulunan değerler normal değerlerle karşılaştırılır.Yapılacak cilt bakım ve kürleri ile önerilecek kozmetik ürünler bu sonuçlara göre kararlaştırılır.

İnsan vücudunda dokuların arasını dolduran doğal maddelerden biri Hyaluronik Asit'tir. Farmasötik firmalarınca özel olarak saflaştırılarak elde edilen bu doğal madde özel enjektörlerle uygulanmaktadır. Alın, kaş arası ve ağız köşelerindeki  ince veya derin kırışıklık ve izlerin yok edilmesi, ince dudakların kalınlaştırılması ve dolgunlaştırılması için kullanılır.

Devamını oku...