Yüz veya vücutta normal dışı aşırı bir kıllanma mevcutsa, deri hastalıkları uzmanı tarafından araştırılarak altta yatan tıbbi bir neden varsa öncelikle bu sorun tedavi edilir.

Epilasyon, yüz ve vücudunuzdaki istenmeyen tüylerin daimi olarak uzaklaştırılmasıdır. Bu amaçla kalıcı ve iz bırakmayan bir yöntem olan yüksek frekanslı elektrik akımı, iğne aracılığı ile kıl köküne uygulanmaktadır.

Devamını oku...

Meyvelerden elde edilen özel alfa hidroksi asitler belirli konsantrasyonlarda uygulanarak ciltteki yaşlanma etkileri geciktirilir, pürüzler giderilir, sivilce oluşumu önlenir, aşırı yağlanma baskılanır, renk koyulukları azaltılır.

Yıllar içinde meydana gelen çizgilerin düzeltilmesinde kalıcı olarak uygulanabilen bir maddedir. Tıp alanında 100 yıldır kullanılan ve bugüne kadar herhangi bir yan etkisine rastlanmamış olan polymetilmetakrilat içerir.

Göz çevresi dışındaki yüzdeki kırışıklıklarda, çeşitli nedenlerle oluşmuş çukurların doldurulmasında ve dudak kalınlaştırılmasında başarı ile uygulanır.

Uygulama öncesi test gerektirmez. Uygulama bir kaç dakika sürer ve sonrasında sosyal yaşamınıza rahatlıkla devam edebilirsiniz. Etkisi tam olarak 3 ay sonunda ortaya çıkar.Yıllarca devam eder.Artecoll uygulaması mutlaka bu kamuda tecrübeli bir hekim tarafından uygulanmalıdır.

Vücudumuzdaki istenmeyen kılların geçici olarak uzaklaştırılmasında en sık kullanılan yöntemlerden biri olarak ağda tercih edilmektedir.

Ağda uygulamasında dikkat edilecek en önemli konu temizliktir. Tek kullanımlık tüp ağdaların kullanıldığı kliniğimizde, gene tek kullanımlık kağıtlarla tüyler nazik bir şekilde uzaklaştırılır.

Devamını oku...