Üst veya alt göz kapağındaki derinin yıllar içinde yerçekimi ve göz altında biriken yağlar nedeniyle sarkması sonucu meydana gelen görünümün düzeltilmesi operasyonudur.

Üst kapaktaki düşüklük ve alt kapaktaki torbalanma ayrı ayrı veya istenirse tek seansta yok edilir. Görünümünüzde yılların yaptığı etki bir saat içinde geri gidiyor.

Klinik ortamında ve lokal anestezi ile yapılan operasyondan sonra rahatlıkla günlük aktivitelerinize devam edebilirsiniz. Tamamen iyleşme 5 gün sürmektedir.

Özellikle doğum sonrası ve aşırı kilo alıp vermelerde karın bölgesindeki deri elastisitesini yitirerek bollaşır ve sarkar. Bazen buna karın kasları da eşlik eder. Bu durumda karın derisinde bir fazlalık ortaya çıkar.

Derideki fazlalık çıkartılarak karın kaslarına da germe işlemi uygulanır (High lateral tension abdominoplasti). Eğer gerekli ise liposuction ilave edilir.

Göbek yeriniz önceden belirlenir ve bikininize göre çizim yapılır. Hastane ortamında genel anestezi ile yapılıp bir gece geçirilmesi önerilir.