Kozmetik

Vücudumuzdaki istenmeyen kılların geçici olarak uzaklaştırılmasında en sık kullanılan yöntemlerden biri olarak ağda tercih edilmektedir.

Ağda uygulamasında dikkat edilecek en önemli konu temizliktir. Tek kullanımlık tüp ağdaların kullanıldığı kliniğimizde, gene tek kullanımlık kağıtlarla tüyler nazik bir şekilde uzaklaştırılır.

Devamını oku...

Yüz veya vücutta normal dışı aşırı bir kıllanma mevcutsa, deri hastalıkları uzmanı tarafından araştırılarak altta yatan tıbbi bir neden varsa öncelikle bu sorun tedavi edilir.

Epilasyon, yüz ve vücudunuzdaki istenmeyen tüylerin daimi olarak uzaklaştırılmasıdır. Bu amaçla kalıcı ve iz bırakmayan bir yöntem olan yüksek frekanslı elektrik akımı, iğne aracılığı ile kıl köküne uygulanmaktadır.

Devamını oku...

Meyvelerden elde edilen özel alfa hidroksi asitler belirli konsantrasyonlarda uygulanarak ciltteki yaşlanma etkileri geciktirilir, pürüzler giderilir, sivilce oluşumu önlenir, aşırı yağlanma baskılanır, renk koyulukları azaltılır.

Ellerimiz vücudumuzun en çok kullandığımız kısmıdır. Her türlü dış etkenle öncelikle onlar karşılaşırlar. Bu yüzden de ilerleyen yıllarda sorunlar ortaya çıkar ve daha çabuk yaşlanırlar.

Ellerimizin ihtiyacı olan bakım uygun bir temizleyici ile başlar. Uygulanan peelingi masaj takip eder. Ellerimizin durumuna uygun bir maske ile dinlendirilir. Besleyici kremlerle el bakımınız bitirilir.

Devamını oku...