Plastik Cerrahi

Cildimizde akne sonrası oluşan izler, yara izleri, yüzdeki kırışıklıkların ve lekelerin yok edilmesi için uygulanan bir işlemdir.

Özel bir cihaz yardımı ile cildin üst tabakalarının soyulması ile yapılır. Cilt düzgün ve pürüzsüz hale gelinceye kadar düzeltilir.

Uygulama süresi yapılan bölgenin büyüklüğüne göre dakikalarla değişir. Lokal anestezi ile yapılır. Girişim öncesi ve sonrası gereken bakımlarınız uzmanlarca planlanır.

Kadınlarda normalden aşırı derecede büyük memeler, sırt ve bel ağrısı, iskelet bozuklukları, solunum bozukluğu ve pişik gibi sorunlara yol açar.

Gögüslerin küçültülmesi için fazla olan yağ ve meme dokusu ile deri fazlalığı çıkartılır. Memeye daha diri ve dik bir görünüm verilir.

Hastane ortamında yapılan bu operasyondan sonra bir gece kalınması uygundur. Sonucu kalıcı olan bu işlemden bir kaç gün sonra normal yaşama dönülebilir.

Vücuduna oranla memeleri çok küçük olan, memeleri asimetrik olan, kanser nedeniyle bir memesi alınanlar için büyütme operasyonu uygulanabilir.

Kullanılan protezler isteğe ve vucudun yapısına göre seçilir.  Hamilelik ve süt vermeyi etkilemezler. Hastane ortamında genel anestezi altında yapılan operasyondan sonra eve dönüp, iki üç günde işinize dönebilirsiniz.

Özellikle doğum sonrası ve aşırı kilo alıp vermelerde karın bölgesindeki deri elastisitesini yitirerek bollaşır ve sarkar. Bazen buna karın kasları da eşlik eder. Bu durumda karın derisinde bir fazlalık ortaya çıkar.

Derideki fazlalık çıkartılarak karın kaslarına da germe işlemi uygulanır (High lateral tension abdominoplasti). Eğer gerekli ise liposuction ilave edilir.

Göbek yeriniz önceden belirlenir ve bikininize göre çizim yapılır. Hastane ortamında genel anestezi ile yapılıp bir gece geçirilmesi önerilir.