Plastik Cerrahi

Üst veya alt göz kapağındaki derinin yıllar içinde yerçekimi ve göz altında biriken yağlar nedeniyle sarkması sonucu meydana gelen görünümün düzeltilmesi operasyonudur.

Üst kapaktaki düşüklük ve alt kapaktaki torbalanma ayrı ayrı veya istenirse tek seansta yok edilir. Görünümünüzde yılların yaptığı etki bir saat içinde geri gidiyor.

Klinik ortamında ve lokal anestezi ile yapılan operasyondan sonra rahatlıkla günlük aktivitelerinize devam edebilirsiniz. Tamamen iyleşme 5 gün sürmektedir.

Kulak kepçesinin belirgin olduğu kişilerde uygulanan cerrahi bir yöntemdir. 4 yaşından küçüklerde kulak kepçesindeki kıkırdakların gelişimi tamamlanmadığından uygulanmaz.

Klinik ortamında lokal anestezi ile kısa sürede yapılan operasyondan sonra kişi normal yaşantısına devam edebilir. Bir kaç gün kulaklar üzerine bir bant takılması gereklidir.

Vücudumuzun belli bölgelerine lokalize olan yağların özel bir vakum cihazı yardımıyla alınarak vücuda yeni bir şekil verilmesidir.

Çene altı, yanaklar, üst kollar, sırt, karın, kalça, bacak, dizçevresi baldırlar veya ayak bileği gibi bölgelere uygulanabilir.

Uygulama lokal veya genel anestezi ile yapılabilir. Geniş alanlarda ve fazla miktarda yağ alınacaksa genel anestezi tercih edilir.

Liposuction zayıflama amacıyla değil, vücuda yeniden şekil vermek için uygulanmaktadır.

Yıllar geçtikçe yüz çizgilerinin derinleşmesi ve deri-derialtı kaslarının yerçekimine bağlı sarkması sonucu yüzde meydana gelen değişiklikleri düzeltmeye yönelik uygulamalardır.

Sarkan deri fazlalığı ile birlikte deri altındaki yağ dokusu da çıkartılır. Yüzdeki kaslar gerilerek yeniden şekillendirilir. Kişinin yüzü operasyon sonunda daha genç ve diri görünüme kavuşur.

Devamını oku...